Výdělek na internetu

Affiliate Programy

Partnerské programy, také označované jako affiliate programy, nebo provizní programy, jsou aktuálně dobrým způsobem výdělku na internetu. Dostáváte zaplaceno za prodej nějakého produktu nebo služby. Je to jako být obchodníkem. Vše co je potřeba udělat, je přihlásit se k partnerskému programu nějaké společnosti. Bude vám vytvořen účet a obdržíte odkaz, banner nebo jinou formu reklamy. Vy poté umístíte danou reklamu na vaše stránky. Když někdo na reklamu klikne, jeho návštěva je sledována. Pokud se návštěvník rozhodne koupit jistý produkt, vyděláte procenta z částky, za kterou firma daný produkt prodává.

Příklad: Některé společnosti vyplácejí 10% provize. Takže když návštěvník na vaší stránce klikne na reklamu a objedná zboží za 1000 Kč, tak dostane 100 Kč. (Tento typ programu, kdy dostanete zaplaceno za prodej, se v angličtině nazývá pay per sale affiliate program)

Schéma partnerského programu

Existuje i více typů partnerských programů. Ne každý vám bude vyplácet peníze za prodej nebo procenta z prodeje. Jiným typem partnerských programů je platba za přivedení nového partnera nebo platba za kliknutí. Je však zcela jedno jaký typ provize dostáváte, stále z nich můžete vydělávat.

Mnoho společností a obchodníků, jako třeba Invia, Aukro, Nettravel a spousty jiných partnerských programů, se liší výší provize. Měli byste si proto podmínky programu řádně prozkoumat než umístíte reklamu na vaše stránky.

Vybíráme partnerský program

Abyste byli úspěšní s vyděláváním skrze partnerské programy, musíme si vybrat společnost, jejíž produkty nebo služby budou vaše zákazníky zajímat. Například když provozujete stránku nebo si vedete blog o PC hrách, neumisťujte na ně reklamu na květiny nebo na pračky. Máte mnohem větší šanci vydělat peníze umístěním partnerského odkazu na internetových obchod s PC hrami, který provozuje partnerský program.

Také je dobré zajistit, aby na vaší stránce nebylo příliš partnerských reklam či odkazů, protože to odradí návštěvníky a nevyděláte žádné peníze.

Strategie - jak vydělat mnoho peněz

Jeden skvělý způsob jak skrze partnerský program vydělat mnoho peněz je vytvořit stránku s recenzemi (doporučeními) produktů. Můžete psát recenze k jakýmkoli produktům (mobilní telefony, MP3 přehrávače, nábytek a další) K recenzím pak umístěte partnerský odkaz na stránku s objednávkou. To je speciálně užitečné, když napíšete dobrou recenzi a decentně lákáte čtenáře k objednávce.

Partnerské programy jsou výbornou cestou jak vydělávat na vaší stránce a vy byste si měli najít čas a zkusit to.Seznam těch se kterými mám dobré zkušenosti je v menu pod  touto rubrikou